Predpis využívania služieb Práčovni Alečistýkoberec:

 

 1. Prevádzkovateľom tepovacích služieb – čistenia kobercov a vlastníkom ochrannej známky Ale Čistý Koberec® je spoločnosť MOLDI, ktorú zastupujú Maria Wiercioch a Maciej Wiercioch. Vyššie uvedený prevádzkovateľ v nasledujúcej časti predpisu len: práčovňa Alečistýkoberec.

 2. Práčovňa Alečistýkoberec si vyhradzuje právo odmietnutia vykonania pokynu

 3. Práčovňa Alečistýkoberec si vyhradzuje právo odmietnutia odberu koberca od zákazníka, aj v prípade akcie zadarmo.

 4. Dodacia lehota služby je 7 dni.

 5. Každý koberec v rozmeroch menších ako 1m2 je počítaný ako 1m2.

 6. Koberce so strapcami meriame spolu s dĺžkou strapcov.

 7. Zákazník má povinnosť informovať zamestnanca práčovni Alečistýkoberec, ktorý prijíma objednávku / koberec o skúškach samostatného prania (druh použitých prípravkov).

 8. Viskózové a hodvábne koberce prijímame jedine na zodpovednosť zákazníka (možnosť zničenia jedinečnej štruktúry).

 9. Práčovňa Alečistýkoberec nezodpovedá za skryté škvrny, ktoré sa ukážu po tepovaní – čistení.

 10. Práčovňa Alečistýkoberec negarantuje odstránenia všetkých škvŕn, hlavne tých od čaju, kávy, lakov na nechty, lepidiel, moridiel, moču, vina, džúsov, tukov, koli, vosku, plesni.

 11. Práčovňa Alečistýkoberec informuje, že všetky koberce vystavené na slnečné žiarenie počas ich používania môžu byť miestne vyblednuté a tie nedostatky sa môžu ukázať až po odstránení z nich vrstvy špiny.

 12. Práčovňa Alečistýkoberec informuje, že na kobercoch, hlavne tých s vysokým vlasom ale aj na polypropylénových často sa vyskytujú poškodenia (z dôvodu používania) ako: rozštiepené končeky, žmolky a vyšliapané miesta, ktoré vytvárajú na koberci tmavšie miesta alebo miesta v rôznych odtieňoch farby. Nie ma to nič spoločne s nesprávnym vykonaním služby tepovania – čistenia, ale so zničením koberca.

 13. Zákazník je zaviazaný informovať zamestnancov práčovni alebo zamestnancov kontaktných miest práčovni Alečistýkoberec o neštandardných znečisteniach, vrátane: moč, zvratky, plesne alebo neprijemne pachy. V prípade neinformovania o vyššie uvedených znečisteniach, reklamácie nebudú bráne do úvahy.

 14. Práčovňa Alečistýkoberec negarantuje odstránenia charakteristického pachu z vlnených kobercov. Pach spôsobuje prirodzená vlhkosť, nachádzajúca so vo vlne.

 15. Práčovňa Alečistýkoberec nezodpovedá za zničenie koberca počas ‚HĹBKOVÉHO TEPOVANIA‘, čiže: deformácia, zvlnenie, odlepenie, sfarbenie lepidlom (v prípade lepených kobercov), oddelenie sa strapcov a iné mechanické poškodenia.

 16. Práčovňa Alečistýkoberec nezodpovedá za zničenie koberca z dôvodu skrytých nedostatkov.

 17. Služba obrubovania je možná jedine po predchádzajúcim vytepovaní / vyčistení koberca v práčovni Alečistýkoberec.

 18. Práčovňa Alečistýkoberec berie do úvahy reklamácie do 48 hodín od okamihu odberu koberca cez zákazníka.

 19. Základom zváženia sťažností je vytlačený doklad prijatia koberca, bloček alebo faktúra s DPH.

 20. Sťažnosť je riešená až po uhradení pohľadávky za reklamačnú službu.

 21. Sťažnosti sú riešené iba písomne (tlač sťažnosti je dostupný v práčovni alebo kontaktných miestach práčovni Alečistýkoberec) do 14 dni.

 22. V prípade zničenia alebo stratenia koberca a určenia viny práčovni Alečistýkoberec, základom k vyplatení peniazi za zničený / stratený koberec je bloček alebo faktúra za nákup.

 23. Zákazník je zaviazaný vyzdvihnúť si koberec do 7 dni od určeného dátumu odberu. Po uplynutí tejto doby, reklamácie nebudú bráne do úvahy.

 24. Cenník služieb tepovania kobercov a dodatočných služieb určuje cenník práčovni, uvedený na webovej stránke aleczystydywan.pl v hlavičke ‚Koľko stoji vytepovanie koberca?‘

 25. Cenník služieb tepovania – čistenia iných predmetov ako koberce, krytiny, vstupné rohože a predložky, uvedený na webovej stránke aleczystydywan.pl v hlavičke ‘Čo ešte vieme vytepovat, vyčistiť?‘ nie je obchodnou ponukou podľa článku 66 v odseku 1 Občianskeho zákonníka a je jedine informáciou. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od veľkosti a stupňa kontaminácie čistených predmetov.